Permanent Building Committee

Meetings


Agendas & Minutes


Agendas are available prior to the meetings. Minutes are available following approval.
View Most Recent Agendas and Minutes

Members


  • Peter W. Welti, Chairman (Unaffiliated)
    Term Expires: February 2022
  • Gary Magnuson, Vice Chairman (Unaffiliated)
    Term Expires: February 2020
  • Thomas Adams, Member (Unaffiliated)
    Term Expires: February 2022
  • Gary Blanchette, Board of Education Representative (Democrat)
    Term Expires: November 2019
  • Gary Feldman, Sr., Member (Republican)
    Term Expires: February 2022
  • Dale Gerber, Member (Republican)
    Term Expires: February 2020
  • Katherine Heminway (Republican)
    Term Expires: February 2022

  • Sean Kelly (Planning & Zoning Representative (Republican) Term Expires:  December 2019
  • Jeff Olender (Republican) Term Expires: February 2020
  • John Rachek, Board of Finance Representative (Republican)Term Expires: December 2019
  • David Stavens, Board of Selectmen Representative (Republican) Term Expires: December 2019
  • Timothy Webb, Public Works Director (Ex-officio)
Overview
Members are appointed to 4-year terms.