Conservation Commission

Overview
The Conservation Commission focuses on conservation planning which includes planning for open space. For more information, please visit the Conservation Commission page.

Members are appointed to 4-year terms and alternates are appointed to 2-year terms.

Meetings


Agendas & Minutes


Agendas are available prior to the meetings. Minutes are available following approval.
View Most Recent Agendas and Minutes

Members


  • Rebecca Quarno, Chairman (Unaffiliated)
    Term Expires: March 2019
  • David H. Bidwell, Member (Democrat)
    Term Expires: March 2021
  • Sean Dwyer, Member (Democrat)
    Term Expires: March 2018
  • James Gage, Member (Republican)
    Term Expires: March 2019
  • George Nickerson, Member (Democrat)
    Term Expires: March 2021

  • Robert Zielfelder, Member (Republican)
         Term Expires: March 2018
  • Don-Christopher Hattin, Member (Democrat)
         Term Expires: March 2020
  • Ann Harford, Alternate (Republican)
         Term Expires: March 2019
  • Walter Moody, Alternate (Democrat)
         Term Expires: March 2018